VIDEOCONFERÈNCIA

  Va ser un dia fantàstic!  

El dilluns entre las 9:00 i las 11:00 hores  hem assistit a la videoconferència amb els amb els skippers de dos equips de: GAES i Renault Captur. Hem tingut  oportunitat per conèixer millor els protagonistes de la regata i seguir de prop les seves emocions i les seves inquietuds durant l’aventura al voltant del planeta. Hem pogut rebre en  videoconferència amb la Ana Corbellade GAES i per telèfon en el cas de  Jörg Riecher de Renault Captur perquè la cobertura dels satèl·lits no ha permès  rebre el vídeo des de l’oceà. Els nostres alumnes de 1 ESO Pol Avila, Guille Díaz  i Laura Kai han fet unes preguntes als skippers que tenien preparades en català i en anglès  situats al plató. També en el torn obert de paraules els nostres alumnes han pogut fer altres preguntes als organitzadors.Algunes preguntes van ser:Què és el que us impulsa a continuar endavant a la regata?Quines intencions teniu, guanyar o terminar?

Comentarios

Els nostres alumnes van fer també una visita al Museu Marítim de Barcelona, Genial!

Moltes gràcies als organitzadors!