AMPLÍEM EL NOSTRE CENTRE DE INTERPRETACIÓ A L'ESCOLA

Seguim treballant la BWR

El grup de sisè Montcada va començar a fer l'exposició sobre la BWR en una zona de passadís de l'escola. Es va convertir en un mini centre d'Interpretació que vam dissenyar. Després es van fer les visites dels companys de les classes de Primària durant el primer trimestre. Ara l'altre grup de sisè, Colònia Güell, agafa el relleu i l'està continuant. Hem fet unes làmines amb informació de diferentes temes, aquests són: Oceonografia, meteorologia, mars i oceans i estris de navegació. Us presentem els primers. Aquestes imatges mostren la feina de preparació de l'espai. Amb aquesta tasca haurem ampliat el nostre centre d'Interpretació i augmentem la informació disponible. No només de la cursa, el seu recorregut i els equips sino també del ampli ventall de temes que anem aprenent sobre els oceans. Us seguirem informant.Classe Colònia Güell sisè (Montserrat Obradors)

Tags_blog: